Plováky různých druhů.

Plováky různých druhů.


Co je to plovák do bazénu, Už jste to někdy slyšeli a k čemu vlastně slouží. Je to takový ten plovák, který používala pobřežní hlídka, když zachraňovala lidi v moři. Podle proslulého http://www.pardubice.cz/zpravy/spolecnost/oc-futurum-otevre-prvni-pobocku-prosluleho-kavarenskeho-retezce-starbucks-v-kralovehradeckem-kraji/ seriálu se můžete nechat trochu zmást. Plovák, který měli přidělaný pomocí provazu k noze záchranáři je určen pro záchranu lidí, kteří se topí, aby je něco nadlehčovalo a pro vás by bylo jednodušší je zachránit a dopravit v pořádku na břeh. Ano to byl taky určitý druh plováku, ale není to ten, který máme na mysli my. My myslíme trochu jiný druh plováku, který je potřebný pro zahradní bazény. Z názvu vám řekne jen to, že má za úkol plavat na hladině vody a neměl by se potopit ke dnu bazénu. To by měli splňovat všechny druhy plováku, který jsou k tomu určeny.

plovák do bazénu

Bazénové plováky jsou k něčemu jinému, než k záchraně osob při tonutí. Mají být k pomoci při úpravě vody. Jak je to myšleno si hned vysvětlíme. Jedná so o takový plovák, který se pohybuje po hladině vody, která se do něj pomocí průduchů dostává a zase uvolňuje do bazénu. Do plováku se umístí chemická tableta, která je ve většině případů v pevném stavu, který se při styku s vodou mění.

plovák do bazénu

Pomalu se uvolňuje do vody. Rozpouští se postupně a díky plováku, ve kterém je uložena se pohybuje po bazénu. Rozmístí se krásně do velké části bazénové vody. Kdybyste tablety jen tak hodili do bazénu, tak by s velkou pravděpodobností klesla na dno bazénu a tak by se sice taky rozpustila, ale už by se nerozšířila do celého bazénu. Jedině díky zapnuté filtraci. Na to se u některých bazénů, ale nemůžete spoléhat a proto jsou v bazénu plováky. Slouží k lepšímu rozšíření chemikálii v bazénu. Vodu se musí hlídat a pravidelně upravovat podle daného pH. Když jí zanedbáte, můžete se těšit na zakalenou nebo kvetoucí vodu, která nebude ani na oko pěkná, ani když do ní vlezete tak to neprospěje vašemu tělu. Proto jsou takové věci jako plováky.