Bydlení na menším prostoru

Bydlení na menším prostoru


Líbí se vám představa že byste bydleli v rodinném domě, ale vzhledem k vysokým cenám zatím zůstává jen u zbožného přání? I přes vysoké ceny si můžete splnit svůj sen o vlastním bydlení, stačí si vybrat něco co je cenově dostupné. Běžné domy jsou dnes opravdu drahé, a mnoho lidí na ně nedosáhne ani s pomocí hypotéky, kterou by platili desítky let. Existuje možnost, díky které můžete bydlet ve svém. Tiny house je ideální řešení pro všechny, kteří nepotřebují obrovské domy, ale vystačí si s menším prostorem.

chata u lesa

Proč tiny house?
Tento typ domu je zajímavý tím, že na malé ploše poskytne komfortní bydlení celé rodině. Není nutné mít velkou zastavěnou plochu, protože se dá pracovat s daleko menším prostorem, do kterého se vejde všechno – kuchyně, obývací prostor, ložnice i koupelna. Bydlet tak můžete ve svém, a to za daleko nižší cenu.

tiny house

Existuje mnoho druhů tohoto typu domu, některé mají větší zastavěnou plochu, jiné zase menší. Ve všech se ale budete cítit jako doma, protože budou vaše. Většina lidí si může dovolit koupit domek za půl milionu korun, protože na tak nízkou hypotéku nebo úvěr by dosáhli, a splátka je opravdu nízká. Ceny těchto domků jsou zhruba od půl milionu korun nahoru. Vždycky záleží na tom, co všechno od domu očekáváte. Ve většině se dá díky zateplení bydlet po celý rok.

Podívejte se na fotografie, a uvidíte, že jde opravdu o normální bydlení. Díky tomu, že jde o bydlení na malé ploše, se musí efektivně využít celý prostor na maximum. Díky tomu nikde není nevyužité místo, které by mohlo sloužit třeba k ukládání věcí. Celý interiér je důmyslně navrhnutý tak, aby na sebe logicky navazoval, a aby v něm byl dost úložných prostor i soukromí pro celou rodinu. Možná uvidíte, že je to bydlení přesně pro vás, a zamilujete si ho na první pohled. Není to pro každého, ale třeba pro vás bude.