Bezpečnost na místě

Bezpečnost na místě


Ano, je to právě bezpečnost chodce, která musí, nebo by alespoň měla být na prvním místě všech schodů na světě. Je jedno zda starších či úplně nových. V každém případě, pokud stoupáte po schodech a zábradlí vám pod rukou vibruje a nedrží, je tu takový divný pocit nejistoty. Tohle by se mělo opravit.

Otázka zní, kde je zábradlí umístěno. Jedno musí být ze strany, kde hrozí pád dolů. U zdi přímo již zábradlí být nemusí, ale dělává se. Jestli ze ziskuchtivosti nebo proč, to není jasné. Protože se na něm dá vydělat. Zábradlí není jen ono samotné, tvoří ho výplň a madlo. To je to, čeho se přímo držíte. A výplň je tam povinná, jednak z důvodů technických a jednak z důvodů opět bezpečnostních.

Venkovní zábradlí

Následně lze ještě pohovořit o materiálech, ze kterých se to vyrobí. Je jasné, že v dnešní době zvítězí železo. A to se dá všelijak kombinovat. Například nerezové zábradlí s dřevěným madlem je dnes běžnou záležitostí a dává se již i do některých nových panelových domů. Ovšem jen těch, kde budou bydlet „lepší lidi“. Ono totiž tohle zábradlíčko není zrovna z nejlacinějších. Přesto je kupováno zatím asi nejvíce.

nerezové zábradlí

Nerez je totiž velmi vděčný materiál i pro schodiště venkovní. Je totiž v podstatě bezúdržbová. A když se rozumně zkombinuje, tak je vyhráno na několik let dopředu. Netřeba se o to starat, což je velká výhoda a velké plus. Toto zábradlí si však kupují i lidé do svých domů, které si staví. Hlavně ovšem kvůli vzhledu, který působí na oko takovým uklidňujícím dojmem. A v kombinaci se skleněnými tabulemi to dá dohromady nádherný celek. Jen to sklo se musí udržovat, ale to už je pak to nejmenší zlo.

Pokud byste také chtěli takové zábradlí, tak nemusíte nikam jezdit. Lze se domluvit na montáži nebo prodeji přímo na webových stránkách firmy. Dostanete se na ně tak, že kliknete na odkaz, který je jinou barvou textu asi uprostřed článku.