Vozový park na leasing

Vozový park na leasing


Služební vozy

Spousta firem má svůj vozový park, přičemž jeho velikost se nejčastěji odvíjí od počtu zaměstnanců, kteří ho potřebují využívat. Někdy je potřeba k rozvážení zboží, jindy zase zaměstnanci cestují za klienty, do zahraničí a vykonávají další činnosti, které s jejich prací souvisí, takže v řadě případech by to moc bez osobního automobilu nešlo, protože jistou roli hraje také čas. Jestliže je třeba firma v menším městě a potřebujeme se dostat někam dál, tak jet hromadnou dopravou by trvalo výrazně déle a nějaký problém by mohl znamenat výrazné zpoždění.

zaměstnanec servisu

O vozový park by mělo být řádně postaráno, aby stroje, co se týče technického stavu dobře sloužili a nenechali nás někde v půli cesty na pospas osudu. V některých společnostech mají přiřazeny zaměstnanci svůj konkrétní vůz a můžou s ním cestovat až domů. Mnohdy jsou vybaveny monitorovacím systémem, takže firma má přehled, kolik bylo najeto kilometrů a kde.

Operativní leasing

Firemní vozidla se velmi často řeší touto formou, protože sice nikdy nebudou patřit nám a jsou stále majetkem leasingové společnosti, ovšem ta za ně plně odpovídá. To znamená, že měsíčný splátky jsou o něco vyšší, ale nemusíme se starat o pravidelný servis ani opravy. U společnosti si zároveň vyřídíte pojištění, případně některé zajišťují také placení silniční daně a dalších záležitostí. Jakmile uplyne smluvená doba, tak většinou leasingová společnost dodá zase nová vozidla a ty stará jdou do prodeje.

značka Leasing

Společnost poskytující operativní leasing má na svých stránkách chytrou kalkulačku, kam zadáte hodnotu vozu, kolik dáte na začátku ze svého a jak dlouho si přejete splácet. Následně Vám vyjede, orientační cena, kolik byste museli každý měsíc řádně splácet. Samozřejmě je zde jistý úrok, protože společnost musí vydělávat, ovšem budeme mít vyřešené financování automobilu, na jehož plnou cenu nemáme dostatek peněz.