Potřebujete něco zbourat?

Potřebujete něco zbourat?


Plánujete rekonstruovat dům po babičce, ale zjistili jste, že není zrovna v nejlepším stavu? Pokud se o nemovitosti někdo příliš nestará a nebo jsou dlouho opuštěné, není jejich stav často příliš dobrý. Byty na tom většinou nejsou tak špatně, protože jsou do určité míry vytápěny okolními byty. Právě vlhkost je jedním z největších problémů u rodinných domů, protože když se v domě delší dobu netopí, zdi začínají vlhnout a začínají se tvořit plísně. Pokud plesniví jen zdi, je to ještě celkem snadno řešitelný problém, ale pokud se v místě vyskytuje dřevomorka, musí se bez milosti celý dům srovnat se zemí. Existují sice firmy které slibují že se jí dokážou zbavit, ale ne vždycky to funguje, a je to hlavně nákladné řešení.

bourací práce

Zbourat dům trvá dlouho, a to nejen kvůli byrokratické zátěži. Je nutné mít povolení, které získáte jen na základě projektu, který musí vypracovat odborník. Architekti mívají dlouhodobě plno, takže si na souhlas možná počkáte i pár měsíců. Pokud je ale dům v tak špatném stavu že ohrožuje svoje okolí, můžete ho zbourat i před povolením, o které ale musíte žádat dodatečně. Samotné bourací práce si mnoho lidí nechává provádět specializovanými firmami, protože na to nemají čas a nebo na to fyzicky nestačí.

starší dům

Zejména v případě že vás čeká stavba svépomocí na pozemku kde stojí dům určený k demolici, oceníte že za vás bourání udělá někdo jiný. Uvažujete o tom že si na bourání zavoláte firmu a zajímá vás za bourací práce ceník https://www.vyklizenirychle.cz/bouraci-prace-demolice/? Každá firma má orientační ceník, pomocí kterého si můžete spočítat přibližnou cenu. Nejlepší je ale kontaktovat firmu, aby vám spočítala cenu na základě délky trvání prací, objemu odpadu a množství práce. Šetřete síly na stavbu domu a nechte si provést bourací práce firmou, která všechno zvládne lépe a rychleji než kdybyste si všechno dělali sami.