Kdy si pronajmout osobní vůz

Kdy si pronajmout osobní vůz


Nehoda nebo technická závada

Velmi častým důvodem pronájmu vozidel bývají tyto nemilé a hlavně neočekávané události. Dojde k dopravní nehodě anebo se cokoli ve voze porouchá a uvízne na pár dnů či týdnů v autoservisu. Automobily patří k nejrizikovějším průmyslovým výrobkům, které známe, proto se také provádí povinné technické prohlídky, a proto se také povinně hradí pojistné v podobě povinného ručení. Je tedy dobré vědět, že jestliže se vám vozidlo porouchá a je dočasně nepojízdné, máte možnost využít služeb autopůjčovny v Praze, která je vám k dispozici nonstop. Někteří lidé se bez auta neobejdou, například pokud bydlí daleko od civilizace na samotách, anebo potřebují vůz k podnikání.

jízda ve sněhu

Nevyplatí se mi vlastnit auto

V současné době jsou k dispozici v některých rodinách i dvě nebo tři, případně i více vozidel, a je spíše raritou, že někdo nemá žádný automobil. Takoví lidé jsou mezi námi, a nemusí to být zrovna méně majetní jedinci, nebo handicapovaní, co ze zdravotních důvodů nemají řidičské oprávnění, jsou ti i lidé, který se vlastnictví auta prostě nevyplatí.

auto na silnici

Pracují kupříkladu ve městě, dojíždí do zaměstnání městskou dopravou, nákupy zajišťují pěšky nebo s odvozem přepravní společností, a tak auto potřebují jen občas, nejčastěji o víkendech nebo při odjezdu na dovolenou. Tehdy je vůz z pražské autopůjčovny opět k dispozici.

Nechci mít za vozidlo zodpovědnost

Mít doma auto, neznamená jen usedat za volant a řídit. Musíte se o něj starat. Je třeba měnit pravidelně olej a olejový filtr, pneumatiky, další provozní kapaliny, nakupovat dálniční http://www.sfdi.cz/dalnicni-kupony/ známky, hlídat si termíny STK, a to vše stojí čas a peníze. Starostlivost o auto je svým způsobem také stres, musíte na to myslet, což zatěžuje vaši nervovou soustavu. Někomu se zkrátka nevyplatí „skákat“ kolem svého auta, raději si jej pronajme, a má klid.