Hromosvod na domě

Hromosvod na domě


Zákon ukládá mít na domě hromosvod. Právě hromosvody vám mohou zachránit nejen majetek, ale i život. Při sebemenší bouřce může zrovna do vašeho domu uhodit blesk, který téměř okamžitě zapálí střechu a oheň se začne velmi rychle šířit od krovů dále. Většinou to trvá chvilku a dům lehne popelem. Z toho důvodu je nutné mít hromosvod, který dokáže blesk přitáhnout a uzemnit. Každý hromosvod na svém domě nemá. V řadových zástavbách většinou stačí když je hromosvod ob dům, ale pokud bydlíte v samostatně stojícím domě, je vždycky lepší hromosvod mít.

střecha hromosvod

Pojistěte se
Každý by měl mít svůj dům pojištěný nejen proti povodním a záplavám, ale i proti požáru. Je potřeba si přesně definovat požadavky a opravdu velice pečlivě pročíst pojistnou smlouvu. V ní můžete najít případné výluky. Většina pojišťoven vyžaduje hromosvod, jinak by v případě požáru neplnila a vy byste i přesto, že jste pojištění, neviděli ani korunu. Určitě nechcete platit pojišťovně nemalé peníze za pojištění nemovitosti, tak si raději dobře nastavte podmínky.

bouřka blesk

Ač se to možná nezdá, je i hromosvod elektrické zařízení. Proto je nutné jej mít pravidelně kontrolovaný servisním technikem, který změří vše co je potřeba a zkontroluje zda je kompletní hromosvod v pořádku a schopný bezpečného provozu. Na základě toho vám vydá osvědčení – revizi. Jestli hledáte jaká je za revize hromosvodů cena, podívejte se k nám. Nabízíme nejen revize spotřebičů a rozvodů elektřiny, ale i revize hromosvodů.

Byla by škoda celé léto trávit obavami z toho, že se k vám dostane nějaký zbloudilý blesk a uhodí zrovna do vašeho domu. Prožívejte celé léto tak jak ho máte rádi a nebojte se bouřek. Pokud budete mít hromosvod a budete ho mít v pořádku, nic vám nehrozí. Objednejte si revizi hromosvodu zavčas, protože v létě jsou termíny beznadějně plné. Váš hromosvod je u nás v dobrých rukách.