Covid je tu stále

Covid je tu stále


Během podzimu a zimy je potřeba zvýšeně dbát na imunitu. Ta nás chrání před různými nemocemi, které nám dokážou pořádně znepříjemnit život. Chytit obyčejnou rýmu je poměrně nepříjemní, protože člověku se špatně dýchá, a odřený nos jako bonus také není nic, na co by se člověk těšil. Proto je potřeba celý rok pečovat o imunitu, abychom snížili riziko nakažení nemocemi. Je nutné jíst zdravě, mít kvalitní spánek, a také užívat různé doplňky stravy, které pomáhají budovat obranyschopnost, díky které snížíme riziko vzniku onemocnění.

koronavirus buňky

Imunita ale nedokáže odbourávat útoky všech nemocí, a stačí třeba dlouhodobý stres nebo vážnější nemoc, a imunita nás neochrání před všemi nemocemi. Právě covid je jednou z nemocí, kterou prodělala drtivá většina lidí, a to i ti, kteří o svoje zdraví dlouhodobě pečují a imunitu si budují různými způsoby. Je velice jednoduché si covid splést s jiným respiračním onemocněním, protože celá řada lidí má stejné příznaky.

Jak zjistit coronavirus
Všichni máme v paměti, kdy jsme se museli povinně testovat nejen doma, ale například i ve zdravotnických zařízeních, zda u nás nepropuká covid či jej pouze nepřenášíme. Prováděly se CPR testy výtěrem z nosohltanu, které byly pro mnoho lidí velice nepříjemné. Byly vyvinuty antigenní testy, které jsou o poznání příjemnější, protože se provádí výtěrem z vnitřní strany nosu a nebo ze slin.

covid test

Flowflex https://www.covidexpert.cz/znacka/flowflex/ je jedním z antigenních testů, které bychom si měli provádět i dnes. Objevují se neustále nové mutace této nemoci, a tak je dobré se mít na pozoru. Preventivní testování je jednou z cest jak snížit šíření této choroby. Samozřejmostí by měla být zvýšená hygiena, a pokud jste nemocní, neměli byste vůbec chodit do práce a do jiných kolektivů, abyste neohrozili onemocněním ostatní lidi ve vašem okolí. Buďte ohleduplní, jde o zdraví, a to máme jen jedno.