Naštěstí tu máme půjčky

Naštěstí tu máme půjčky


Zkuste si na chvíli představit, že byste byli právě bez peněz a další příjem by byl ještě v nedohlednu. Nebo že byste měli třeba i jenom posledních pár drobných a doma vám ležely účty na daleko větší částky, samozřejmě s tím, že si budete muset koupit určitě ještě aspoň něco k jídlu. Nebo si představte, že sice peníze máte, ale chtěli byste si koupit dejme tomu byt nebo dům a suma, kterou vlastníte, jeho ceně ani zdaleka neodpovídá.

evropské mince

Není to představa, u které byste si přáli, aby se změnila ve skutečnost, že? Určitě nechcete, aby se i vám něco podobné stalo, aby nastala situace, kdy na tom budete podobně. Ale faktem je, že i když to nechcete, může to potkat i vás. A možná už vás to také potkalo a třeba jste právě v takové zoufalé situaci.

Jestli to zažíváte a znáte, určitě mi potvrdíte, že to není žádný med. Že takový nedostatek finančních prostředků dokáže nám lidem hodně zkomplikovat život. Ale někdy se můžeme snažit sebevíc a nevyhneme se podobnému osudu. A pak nás může zachránit dost možná jedině půjčka.

prasátko s eury

Naštěstí si můžeme od někoho peníze i půjčit, žít za takto získané prostředky a později se s poskytovatelem takové půjčky vyrovnat. Ale právě kvůli tomu, že jsou půjčky jen dočasnými řešeními finančních problémů, tedy že se musejí splácet, je někdy problém takovou pomoc sehnat. Každý poskytovatel půjček chce garanci, že dostane své finance zpět. A je jasné, že lidé s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků neuspějí v bankách, které právě podle tohoto bonitu žadatelů posuzují. A proto je tak často prospěšná americká hypotéka bez registru, u které se na příjmech a registrech dlužníků rozhodně tak nelpí. Tady je namísto toho vyžadována garance v podobě nemovitosti dané do zástavy.

Ale to je vlastně dobrá zpráva. Díky takovým nebankovním hypotékám totiž dostanou peníze i ti, jimž by jinak nikdo nepůjčil. A nikdo se nemusí trápit pro nedostatek peněz.