Jak se připravit na podzimní stěhování

Jak se připravit na podzimní stěhování


Film „Kulový blesk“ byl sice natočen před více než 45 lety, ale stále má vynikající oslovující hodnotu i pro mladou generaci. Kupříkladu nám naznačuje, že i přes peripetie stěhování dvanácti rodin, což byl v té době opravdu heroický výkon po praktické i organizační stránce, byl klíčový pro celou akci dobře zvolený termín. Akce „Kulový blesk“ proběhla dle logických dedukcí pravděpodobně v období mezi 15. a 21. zářím, tedy v době, kdy za slunečného počasí bývá velmi příjemné babí léto. Dokážete si představit naplánovat děj filmu na červenec a napasovat jej do období tropických veder? Anebo si zvolit polovinu ledna, kdy se k nám rozšíří arktický vzduch a teploty poklesnou k dvaceti stupňům pod nulou?

stěhování na podzim

Letní i zimní termíny jsou pro stěhování natolik extrémní, že je rozumné se jim vyhnout, tedy samozřejmě pokud si termín můžete volit a nemusíte se vystěhovat „na povel“ z pronajatého bytu (s ohledem na tříměsíční výpovědní lhůtu). Podzimní a jarní stěhování v Praze 5 bývají nejvýhodnější zejména pro své příznivé denní (i noční) teploty.

balení věcí před stěhováním

Vystačíte jen s lehkým oděvem, není nutné se neustále svlékat, oblékat, vyzouvat a nazouvat, abyste čelili náporu mrazivého počasí, a nemusíte ani řešit neustálé ochlazování přenosnými ventilátory, sprchováním a přehnaným pitným režimem. Pamatujte na to, že stěhování není procházka parkem, kde se vám lépe zvládá překonat extrémní horko nebo mráz, jste zapojeni do pohybových aktivit a musíte být také duševně odolní, a to za nepříznivého počasí není tak snadné. A co říci na závěr? Přestěhování na podzim vás nebude svádět k tomu vybíhat ven tak, jako v létě, a nezasahuje také do období dovolených, tím pádem máte dostatek času a prostoru věnovat svou pozornost důsledné přípravě před stěhováním a pak i vybalování předmětů z krabic a zabydlování se v novém prostředí.