Dřevostavba na klíč v rekreační oblasti

Dřevostavba na klíč v rekreační oblasti


Toužíte po tom mít vlastní příbytek a nemáte přitom zájem bydlet v hustě obydlené oblasti? Jste spíše typ člověka, co preferuje rekreační lokality, kde je klid a pohoda? Co by podle vás měl splňovat takový dům?

Ticho a klid – kdo se poprvé octne ve vlastním domě na okraji lesa, kde jsou slyšet jen zpívající ptáci, a kde sem tam, jednou za hodinu, projedou dvě auta, přitom se do domu přestěhoval z rušného městského centra, zaznamená ten rozdíl jako propastný šok. Takové šoky jsou však přípustné, horší by to bylo v opačném sledu.

nízkoenergetická dřevostavba

Hezký výhled – k čemu vám bude krásná novostavba, když bude obrazně řečeno přilepená k sousednímu domu, a nebudete u mít žádné soukromí. Dejte si záležet na výběru pozemku, abyste měli jak hezký výhled do krajiny, tak i pocit, že tu nejste jako na fotbalovém stadionu pod dohledem stovek diváků.

Příroda – váš pozemek by neměl být daleko od přírodních krás, jako jsou rybníky, řeky, jezera, kopce, lesy a louky. Abyste měli kam jezdit na kole a chodit na pěší procházky a nestěžovali si, že ve městě to bylo fajn, protože jste měli hned u nosu rozsáhlý městský park. Kontakt s přírodou je po kontaktu s vašimi přáteli to nejdůležitější.

dům bungalov

Nízkoenergetická stavba – k největším položkám v rodinném rozpočtu patří výdaje za energie. Chcete-li ušetřit, měli byste mít dům, kde se neplýtvá zejména výdaji za vytápění, a kde se také dá ušetřit například pomocí fotovoltaiky, vlastního zdroje pitné vody či septiku. Počítá se dnes doslova každá koruna.

Přízemní bungalov – domy typu dřevostavby na klíč bungalov jsou velmi vyhledávané zejména pro dostupnost všech vnitřních částí obytného prostoru. Vše máte při ruce a není nutné neustále vybíhat a sbíhat schody. Bungalovy jsou také pohlednější a zajímavější z estetického hlediska, na pozemku máte více slunečního světla a necítíte se tu sevření, jak tomu bývá u výškových staveb.