Bez elektřiny být nemůžeme

Bez elektřiny být nemůžeme


Jak se mnou budete jistě souhlasit, těžko bychom mezi námi našli někoho, kdo by dokázal pořád ještě žít bez elektřiny. Snad ještě někde na chatě, kam zajedeme jenom příležitostně na víkend, je to možné, ale to spíše jenom z důvodu romantiky, kterou si tam chceme užít. Praktický život už se bez elektřiny obejít nemůže. Všichni si u sebe svítíme, všichni máme aspoň nějaké ty přístroje a jiné spotřebiče, které by nám nebyly bez elektřiny k ničemu, zatímco s elektřinou nám prokazují dobré služby. A tak nám zbývá už jenom mít zdroj této energie, abychom mohli něco takového využívat a spokojeně žít.

solární panely

Je obvyklé, aspoň tedy v našich končinách, že nám je elektřina dodávána z elektráren prostřednictvím jejích distributorů. Obvykle takové dodávky probíhají spolehlivě, pokud nás tedy nepostihne nějaké to řádění přírodních živlů, a tak bychom mohli být spokojení. Jenže spokojení přesto nebýváme. A to proto, že se za takovou elektřinu musí platit. A zejména po zdražování v posledních letech se nám tento způsob zajištění elektřiny docela znelíbil. Jenže proud potřebujeme, takže co naděláme? Něco vlastně udělat můžeme. Dá se pořídit domácí fotovoltaická elektrárna a s tou se tak můžeme stát na oněch drahých dodavatelích nezávislými.

solární panely

Můžeme investovat do zařízení, která nám budou vyrábět elektřinu ze slunečního světla, a tudíž zadarmo. A můžeme si tak jak užívat výdobytků naší civilizace, tak současně i šetřit. A tak si podobná zařízení pořídila už spousta našinců. A jejich počet narůstá. Protože je každá závislost do jisté míry špatná, tu na velkých dodavatelích elektřiny nevyjímaje. A přece si od nich nenecháme diktovat, přece nebudeme platit pořád víc za možnost žít jako civilizovaní lidé. Když se můžeme jednoduše osamostatnit a mít nadlouho své jisté, aniž bychom se báli účtů za elektřinu.